Lamborghini Sian Roadster tanıtıldı! İnanılmazZzZZ

SATIN ALAMAZSINIZ BAKIN!

Lamborghini Sian Roadster için beklenen ana geldik. Lamborghini daha önce Sian Coupe modelini 63 adet üretmiş ve koleksiyonerlere bir nevi göz kırpmıştı. Fakat Lamborghini Sian Roadster, Lamborghini’nin açıklamasına göre sadece 19 adet üretilecek. Sanıyoruz ki Sian Roadster’ın fiyatının ne kadar yüksek olduğunu bu bilgiden bile tahmin edebilirsiniz. Ancak şaşırtıcı olan ise şu; 19 otomobilin tamamı şimdiden satıldı bile. Yani isteseniz de 0 km bir Lamborghini Sian Roadster satın almanız mümkün değil.

İŞTE ÖZELLİKLERİ

Biraz da Lamborghini Sian Roadster’ın motoruna bakalım. Lamborghini Sian Roadster’da 6,5 litrelik V12 motor bulunuyor. Bu motor Lamborghini Aventador SVJ’de kullanılan motorun aynısı olsa da Lamborghini mühendisleri bu motora bazı eklemeler yapmış durumda.

Bu eklemelerden biri 48 voltluk yarı hibrit sistem. Bu sistem sayesinde otomobil 820 beygir güç üretebiliyor ve 0’dan 100 km/s’e hızlanmasını sadece 2,9 saniyede tamamlayabiliyor. Bu da otomobili, Lamborghini’nin ürettiği en hızlı otomobil yapıyor. Fakat bu hız, birçok hibrit araçta gördüğümüz üzere sınırlandırılıyor. Bu otomobilde ise söz konusu hız sınırı 350 km/s.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir